Baden Masters
Curling Scores
Baden Masters
Aug 23 - 25, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Yves Wagenseil Bern, SUI |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Fredrik Nyman Stockholm, SWE |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yves Wagenseil
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Fredrik Nyman
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yves Wagenseil
Fredrik Nyman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Yves Wagenseil | ||
| Fredrik Nyman | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















