LODE Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
LODE Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 11 - 14, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Alliyarova/Zhuzbay Almaty, KAZ |
0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |||
| Jang/Choi Uiseong, KOR |
![]() |
3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alliyarova/Zhuzbay
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.77 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Jang/Choi
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.55 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alliyarova/Zhuzbay
Jang/Choi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












