Westbay Hungarian Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Westbay Hungarian Mixed Doubles Cup
Mar 14 - 17, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pathy-Dencso/Szabo Budapest, HUN |
0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 7 | |||
| Staszczak/Grzelka Krakow, POL |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pathy-Dencso/Szabo
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.04 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Staszczak/Grzelka
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 12.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Pathy-Dencso/Szabo
Staszczak/Grzelka
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













