USA Curling Junior Nationals Championship
Curling Scores
USA Curling Junior Nationals Championship
Jan 13 - 19, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kevin Tuma St. Paul, MN |
0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 8 | |||
| Charlie Thompson Eau Claire, WI |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kevin Tuma
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.59 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Charlie Thompson
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.54 |
| PA/G: | 8.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Tuma
Charlie Thompson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kevin Tuma | ||
| Charlie Thompson | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















