CurlON Men's Cash Spiel - Leaside
Curling Scores
CurlON Men's Cash Spiel - Leaside
Jan 4 - 6, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mark Bice Sarnia, ON |
![]() |
0 | 5 | 4 | 2 | X | 11 | |||||
| Sam Steep St. Catharines, ON |
1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mark Bice
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.00 |
| PA/G: | 4.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Sam Steep
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.33 |
| PA/G: | 13.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Mark Bice
Sam Steep
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Mark Bice | ||
| Sam Steep | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















