CurlON Women's Cash Spiel - Midland
Curling Scores
CurlON Women's Cash Spiel - Midland
Dec 14 - 16, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cathy Auld Kingston, ON |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 5 | |||
| Chrissy Cadorin Thornhill, ON |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cathy Auld
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Chrissy Cadorin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.15 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cathy Auld
Chrissy Cadorin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Cathy Auld | ||
| Chrissy Cadorin | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















