Pacific-Asia Curling Championships
Curling Scores
Pacific-Asia Curling Championships
Nov 3 - 10, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Australia Gill, T |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | 0 | 2 | 11 | ||
| Qatar Al-Abdulla, M |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Australia
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 12.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Qatar
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.22 |
| PA/G: | 21.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.03 |
| Steal Defense: | 0.77 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Scoring Records - Season
Australia
Qatar
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Australia | ||
| Qatar | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













