Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Minebea Mitsumi Cup

Oct 6 - 8, 2018
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Tomoji Arai
Tokyo, JPN
     0  2  1  0  0  0  1  1  5  
Kenji Komoda
Sagamihara, JPN
   4  0  0  0  1  2  0  0  7  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Tomoji
Arai
Third:
No Photo
Shigeichi
Nakano
Second:
No Photo
Shinji
Ikeda
Lead:
No Photo
Shigeru
Kusama
Skip:
No Photo
Kenji
Komoda
Third:
No Photo
Hideyuki
Sato
Second:
Player Photo
Akira
Kageyama
Lead:
No Photo
Shinobu
Fujikami

Event Statistics

Tomoji Arai
Games: 5  
Record: 1W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.50  
PA/G: 10.00  
Hammer Efficiency: 0.44  
Steal Defense: 0.31  
Force Efficiency: 0.42  
Steal Efficiency: 0.30  
Kenji Komoda
Games: 5  
Record: 1W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.39  
PA/G: 8.61  
Hammer Efficiency: 0.22  
Steal Defense: 0.40  
Force Efficiency: 0.40  
Steal Efficiency: 0.25  

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑