Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Minebea Mitsumi Cup

Oct 6 - 8, 2018
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Kenji Komoda
Sagamihara, JPN
     1  0  1  0  1  0  1  X  4  
Hiromitsu Fujinaka
Okayama, JPN
   0  1  0  2  0  2  0  X  5  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Kenji
Komoda
Third:
No Photo
Hideyuki
Sato
Second:
Player Photo
Akira
Kageyama
Lead:
No Photo
Shinobu
Fujikami
Skip:
Player Photo
Hiromitsu
Fujinaka
Third:
Player Photo
Hiroki
Yoshioka
Second:
No Photo
Shinya
Yoshimoto
Lead:
No Photo
Hiroshi
Fukui

Event Statistics

Kenji Komoda
Games: 5  
Record: 1W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.39  
PA/G: 8.61  
Hammer Efficiency: 0.22  
Steal Defense: 0.40  
Force Efficiency: 0.40  
Steal Efficiency: 0.25  
Hiromitsu Fujinaka
Games: 6  
Record: 3W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.05  
PA/G: 8.05  
Hammer Efficiency: 0.27  
Steal Defense: 0.50  
Force Efficiency: 0.55  
Steal Efficiency: 0.42  

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑