Tallinn Mens International Challenger
Curling Scores
Tallinn Mens International Challenger
Sep 28 - 30, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tomi Rantamaki Hyvinkaa, FIN |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | |||
| Lucien Lottenbach Luzern, SUI |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tomi Rantamaki
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Lucien Lottenbach
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tomi Rantamaki
Lucien Lottenbach
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















