CanAM MJCT Spiel
Curling Scores
CanAM MJCT Spiel
Sep 14 - 16, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jack Hykaway Winnipeg, MB |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | X | 7 | |||
| Luc Desaulniers Winnipeg, MB |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jack Hykaway
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Luc Desaulniers
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 10.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jack Hykaway
Luc Desaulniers
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












