Challenge de Curling de Gatineau (Arena)
Curling Scores
Challenge de Curling de Gatineau (Arena)
Oct 19 - 22, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Mike McLean Ottawa, ON |
![]() |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
| John Epping Toronto, ON |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mike McLean
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.78 |
| PA/G: | 4.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
John Epping
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mike McLean
John Epping
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















