CCT Mixed Doubles Cup Geising
Curling Scores
CCT Mixed Doubles Cup Geising
Oct 26 - 29, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kubak/Lichy Warsaw, POL |
0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 6 | |||
| Paszek/Paszek Lodz, POL |
![]() |
1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 3 | 1 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kubak/Lichy
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 11.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Paszek/Paszek
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.93 |
| PA/G: | 13.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kubak/Lichy
Paszek/Paszek
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












