Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 1 - 4, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Adam Freilich Jerusalem, ISR |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | |||
| Alexander Baumann Baden-Baden, GER |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam Freilich
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Alexander Baumann
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Adam Freilich
Alexander Baumann
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Adam Freilich | ||
| Alexander Baumann | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















