Ed Werenich Golden Wrench Classic
Curling Scores
Ed Werenich Golden Wrench Classic
Jan 19 - 22, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Pete Fenson Bemidji, MN |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Craig Brown Blaine, MN |
![]() |
0 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pete Fenson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Craig Brown
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.14 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Pete Fenson
Craig Brown
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Pete Fenson | ||
| Craig Brown | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















