Listowel Women's Classic
Curling Scores
Listowel Women's Classic
Nov 18 - 20, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Janet McGhee Uxbridge, ON |
3 | 0 | 1 | 3 | 1 | X | 8 | |||||
| Megan Balsdon Toronto, ON |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Janet McGhee
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Megan Balsdon
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Janet McGhee
Megan Balsdon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Janet McGhee | ||
| Megan Balsdon | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















