Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Sep 30 - Oct 2, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tyler Tardi Langley, BC |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tyler Tardi
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.20 |
| PA/G: | 5.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Yusuke Morozumi
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 6.11 |
| PA/G: | 6.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tyler Tardi
Yusuke Morozumi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Tyler Tardi | ||
| Yusuke Morozumi | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















