Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Sep 29 - Oct 2, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Kim Slattery Vernon, BC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | |||
| Shannon Kleibrink Okotoks, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kim Slattery
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Shannon Kleibrink
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kim Slattery
Shannon Kleibrink
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kim Slattery | ||
| Shannon Kleibrink | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















