Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Curling Scores
Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Oct 1 - 4, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 7 | ||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Shannon Kleibrink
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Michele Jaeggi
Shannon Kleibrink
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Michele Jaeggi | ||
| Shannon Kleibrink | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















