KW Fall Classic
Curling Scores
KW Fall Classic
Sep 25 - 28, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Darryl Prebble , ON |
0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 7 | |||
| Jon St. Denis , ON |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darryl Prebble
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 8.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Jon St. Denis
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darryl Prebble
Jon St. Denis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Darryl Prebble | ||
| Jon St. Denis | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















