Saskatchewan Scotties
Curling Scores
Saskatchewan Scotties
Jan 8 - 12, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Michelle Englot Regina, SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 6 | ||
| Trish Paulsen Saskatoon, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michelle Englot
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.60 |
| PA/G: | 4.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Trish Paulsen
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.71 |
| PA/G: | 6.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Michelle Englot
| Games: | 49 |
| Record: | 31W - 18L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 7W - 5L |
| PF/G: | 7.98 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Trish Paulsen
| Games: | 43 |
| Record: | 27W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 5W - 3L |
| PF/G: | 7.25 |
| PA/G: | 5.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Michelle Englot
Trish Paulsen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Michelle Englot | ||
| Trish Paulsen | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















