Vic Open
Curling Scores
Vic Open
Dec 13 - 15, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Robert Desjardins Saguenay, PQ |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Denis Lachance Quebec, PQ |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Robert Desjardins
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 5.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Denis Lachance
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.64 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Robert Desjardins
| Games: | 37 |
| Record: | 12W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 6.14 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Robert Desjardins
Denis Lachance
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Robert Desjardins | ||
| Denis Lachance | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















