Spruce Grove Cashspiel
Curling Scores
Spruce Grove Cashspiel
Nov 22 - 24, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Charley Thomas Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 7 | |||
| Matt Willerton , AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Charley Thomas
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Matt Willerton
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 7.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Charley Thomas
| Games: | 33 |
| Record: | 19W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Charley Thomas
Matt Willerton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Charley Thomas | ||
| Matt Willerton | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















