Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 25 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andre Neuenschwander , SUI |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
| Mario Freiberger Zug, SUI |
0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andre Neuenschwander
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.41 |
| PA/G: | 11.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Mario Freiberger
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Mario Freiberger
| Games: | 51 |
| Record: | 25W - 26L |
| Extra Ends: | 4W - 3L |
| One-Point Games: | 7W - 5L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Andre Neuenschwander
Mario Freiberger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Andre Neuenschwander | ||
| Mario Freiberger | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















