Curling Scores
Swedish Eliteserien
Feb 7 - 24, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Lars Goethberg Malung, SWE |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
| Rasmus Wrana , SWE |
![]() |
2 | 1 | 1 | 3 | 0 | 3 | X | 10 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lars Goethberg
| Games: | 15 |
| Record: | 9W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.69 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Rasmus Wrana
| Games: | 17 |
| Record: | 12W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.31 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lars Goethberg
Rasmus Wrana
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















