Curling Scores
Swiss Curling League Finals
Feb 16 - 23, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 9 | ||
| Sandra Ramstein-Attinger Dubendorf, SUI |
0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 12 |
| Record: | 10W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Sandra Ramstein-Attinger
| Games: | 10 |
| Record: | 0W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 4.23 |
| PA/G: | 10.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
Sandra Ramstein-Attinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















