Curling Scores
USA Junior Womens Championship
Jan 26 - Feb 2, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| New York Ely, H |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 4 | ||||
| Pennsylvania Anderson, S |
![]() |
0 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 | 0 | 2 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
New York
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 8.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Pennsylvania
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
New York
Pennsylvania
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| New York | ||
| Pennsylvania | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















