Curling Scores
The National
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
15 |
43 |
2.28 | 7.6 | 60% |
| 3: | Pat Simmons |
16 |
62 |
2.40 | 6.9 | 83% |
| 2: | Carter Rycroft |
16 |
69 |
2.12 | 6.9 | 91% |
| 1: | Nolan Thiessen |
16 |
64 |
1.32 | 4.2 | 81% |
| TEAM TOTALS | 63 | 238 | 2.02 | 6.3 | 79% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Martin |
15 |
54 |
2.22 | 5.8 | 76% |
| 3: | John Morris |
16 |
64 |
2.16 | 7.1 | 84% |
| 2: | Marc Kennedy |
16 |
69 |
1.82 | 6.9 | 90% |
| 1: | Ben Hebert |
16 |
78 |
1.38 | 6.7 | 99% |
| TEAM TOTALS | 63 | 265 | 1.88 | 6.6 | 88% | |
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Kevin Martin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 5.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Kevin Martin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kevin Koe | ||
| Kevin Martin | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















