Curling Scores
Brantford Nissan Classic
Nov 29 - Dec 2, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brandon Corbett Rochester, NY |
![]() |
2 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||||
| AJ Schumacher Walkerton, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brandon Corbett
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 9.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
AJ Schumacher
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.21 |
| PA/G: | 12.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brandon Corbett
AJ Schumacher
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















