Curling Scores
Brantford Nissan Classic
Nov 29 - Dec 2, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Wayne Tuck Jr. Brantford, ON |
0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
| Pat Ferris Grimsby, ON |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Wayne Tuck Jr.
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.60 |
| PA/G: | 7.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Pat Ferris
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Wayne Tuck Jr.
Pat Ferris
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Wayne Tuck Jr. | ||
| Pat Ferris | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















