Colonial Square Ladies Classic
Curling Scores
Colonial Square Ladies Classic
Nov 8 - 12, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ros Stewart , SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
| Anna Sidorova Moscow, RUS |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ros Stewart
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 3L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 5.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Anna Sidorova
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ros Stewart
Anna Sidorova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















