Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 26 - 28, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Marcus Hasselborg , SWE |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
| Peter de Cruz Geneve, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marcus Hasselborg
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 4.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Peter de Cruz
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.70 |
| PA/G: | 5.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Marcus Hasselborg
Peter de Cruz
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















