Curling Scores
Boundary Ford Curling Classic
Nov 27 - 30, 2009
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Heather Nedohin Edmonton, AB |
1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | |||
| Casey Scheidegger Lethbridge, AB |
![]() |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Heather Nedohin
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 4.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Casey Scheidegger
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 6.42 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Heather Nedohin
Casey Scheidegger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















