Curling Scores
US Curling Nationals
Feb 11 - 18, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Craig Brown Madison, WI |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 3 | X | 10 | ||
| John Shuster Duluth, MN |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Craig Brown |
18 |
68 |
2.64 | 4.6 | 82% |
| 3: | Kroy Nernberger |
18 |
65 |
2.22 | 4.6 | 77% |
| 2: | Matt Hamilton |
18 |
62 |
1.80 | 3.1 | 72% |
| 1: | Derrick Casper |
18 |
66 |
1.50 | 4.6 | 75% |
| TEAM TOTALS | 72 | 261 | 2.04 | 4.3 | 76% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | John Shuster |
18 |
54 |
2.20 | 3.7 | 63% |
| 3: | Zach Jacobson |
18 |
58 |
2.12 | 6.5 | 68% |
| 2: | Jared Zezel |
18 |
73 |
1.84 | 5.2 | 85% |
| 1: | John Landsteiner |
18 |
70 |
1.34 | 3.9 | 79% |
| TEAM TOTALS | 72 | 255 | 1.88 | 4.8 | 74% | |
Event Statistics
Craig Brown
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
John Shuster
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.51 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Craig Brown
John Shuster
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















