Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 13 - 15, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cathy Overton-Clapham Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 7 | ||
| Evita Regza Riga, LAT |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cathy Overton-Clapham
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.55 |
| PA/G: | 6.60 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Evita Regza
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cathy Overton-Clapham
Evita Regza
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















