Riga International Challenge
Curling Scores
Riga International Challenge
Oct 28 - 30, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alina Pavlyuchik Minsk, BLR |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Isabelle Maillard Uitikon, SUI |
![]() |
2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alina Pavlyuchik
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 7.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Isabelle Maillard
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.51 |
| PA/G: | 4.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alina Pavlyuchik
Isabelle Maillard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Alina Pavlyuchik | ||
| Isabelle Maillard | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















