College Clean Restoration Curling Classic
Curling Scores
College Clean Restoration Curling Classic
Sep 23 - 26, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Charley Thomas Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 8 | ||
| Brady Scharback Regina, SK |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Charley Thomas
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Brady Scharback
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Charley Thomas
Brady Scharback
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Charley Thomas | ||
| Brady Scharback | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















