Dave Jones Mayflower Cashspiel
Curling Scores
Dave Jones Mayflower Cashspiel
Nov 17 - 20, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mary-Anne Arsenault Halifax, NS |
0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | |||
| Kristen MacDiarmid Dartmouth, NS |
![]() |
4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mary-Anne Arsenault
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.38 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Kristen MacDiarmid
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mary-Anne Arsenault
Kristen MacDiarmid
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Mary-Anne Arsenault | ||
| Kristen MacDiarmid | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















