Swiss Cup Basel
Curling Scores
Swiss Cup Basel
Sep 29 - Oct 2, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bruce Mouat Stirlng, SCO |
4 | X | 4 | |||||||||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
8 | X | 8 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bruce Mouat
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 8.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Niklas Edin
| Games: | 10 |
| Record: | 8W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 8.03 |
| PA/G: | 6.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bruce Mouat
Niklas Edin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Bruce Mouat | ||
| Niklas Edin | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















