College Clean Restoration Curling Classic
Curling Scores
College Clean Restoration Curling Classic
Sep 23 - 26, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
| Steve Laycock Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 0 | 3 | 2 | X | 6 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
John Epping
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Steve Laycock
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 3.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
John Epping
Steve Laycock
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| John Epping | ||
| Steve Laycock | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















