Le Gruyere European Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere European Curling Championships
Nov 19 - 28, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Norway Skaslien, K |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 4 | |||
| Italy Apollonio, F |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Norway
| Games: | 12 |
| Record: | 4W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.68 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Italy
| Games: | 14 |
| Record: | 11W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 5.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Norway
Italy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Norway | ||
| Italy | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















