Edinburgh International
Curling Scores
Edinburgh International
Nov 6 - 8, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Alexander Baumann Fuessen, GER |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
| Graham Shaw Edinburgh, SCO |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alexander Baumann
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 5.61 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Graham Shaw
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.14 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alexander Baumann
Graham Shaw
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Alexander Baumann | ||
| Graham Shaw | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















