Manitoba Viterra Championship
Curling Scores
Manitoba Viterra Championship
Feb 10 - 14, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hayden Forrester Winnipeg, MB |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||||
| Scott Ramsay Winnipeg, MB |
![]() |
2 | 0 | 3 | 2 | 5 | X | 12 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hayden Forrester
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scott Ramsay
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hayden Forrester
Scott Ramsay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Hayden Forrester | ||
| Scott Ramsay | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















