Royal LePage OVCA Women's Fall Classic
Curling Scores
Royal LePage OVCA Women's Fall Classic
Nov 5 - 8, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Rhonda Varnes Ottawa, ON |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 8 | |||
| Marie-France Larouche Levis, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rhonda Varnes
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 6.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Marie-France Larouche
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 5.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.89 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rhonda Varnes
Marie-France Larouche
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Rhonda Varnes | ||
| Marie-France Larouche | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















