Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
Dec 17 - 20, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Aliaksei Parkhutsik Minsk, BLR |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 10 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Aliaksei Parkhutsik
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.92 |
| PA/G: | 18.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Yusuke Morozumi
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Aliaksei Parkhutsik
Yusuke Morozumi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Aliaksei Parkhutsik | ||
| Yusuke Morozumi | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















