Swedish National Championship
Curling Scores
Swedish National Championship
Jan 27 - 31, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anette Norberg Stocksund, SWE |
||||||||||||
| Cissi Ostlund Karlstad, SWE |
||||||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anette Norberg
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.04 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Cissi Ostlund
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.85 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.85 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Anette Norberg
Cissi Ostlund
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















