Sobeys Classic
Curling Scores
Sobeys Classic
Oct 1 - 4, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brent MacDougall Halifax, NS |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | ||
| Mike Kennedy Moncton, NB |
0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brent MacDougall
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.75 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Mike Kennedy
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.86 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brent MacDougall
Mike Kennedy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brent MacDougall | ||
| Mike Kennedy | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















