Swiss Curling League
Curling Scores
Swiss Curling League
Dec 11 - Jan 24, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ursi Hegner Uzwil, SUI |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ursi Hegner
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Michele Jaeggi
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.37 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ursi Hegner
Michele Jaeggi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ursi Hegner | ||
| Michele Jaeggi | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















