Colonial Square Ladies Classic
Curling Scores
Colonial Square Ladies Classic
Nov 6 - 9, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Krista McCarville Thunder Bay, NONT |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | ||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krista McCarville
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 4.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Michele Jaeggi
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.07 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Krista McCarville
Michele Jaeggi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Krista McCarville | ||
| Michele Jaeggi | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















