Stockholm Ladies Cup
Curling Scores
Stockholm Ladies Cup
Sep 25 - 27, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Michele Jaeggi Bern, SUI |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 5 | |||
| Jennifer Jones Winnipeg, MB |
![]() |
3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Michele Jaeggi
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Jennifer Jones
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 7.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Michele Jaeggi
Jennifer Jones
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Michele Jaeggi | ||
| Jennifer Jones | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















